OGT EVENTS GRA TERENOWA

nowe uniwersum

OGT EVENTS – NOWE UNIWERSUM

 

Nowe universum które powstaje, ma być naszym autorskim pomysłem na ciekawy i w miarę oryginalny świat fantasy. Nie chcemy zrzynać po bandzie z Tolkiena, ani nie chcemy też budować wszystkiego od nowa. Najlepszym rozwiązaniem będzie poszukanie złotego środka, którym będzie świat fantasy bazujący na wszystkich zasadach istniejących już u źródeł fantasy, czyli np. nie tworzymy nowej rasy jak: “różowy elf” czy “wysoki krasnolud” (oprócz Bergrima :), ale bazując na rasach już znanych skupimy się raczej na “krainach”, które łączą różne rasy i charaktery, oraz klątwę i proroctwo, które motywują ich do działania.

LEGENDARNI
wstęp do świata

 

Całość fabuły – historii, traktujemy poniekąd jak tworzącą się książkę i nazywamy ją “LEGENDARNI”, bo traktować będzie głównie o historii bohaterów, którzy dbają o bezpieczeństwo Krainy Środka i pokój w pozostałych krainach.

 

Cały nowy świat będzie składał się z ośmiu niezależnych i zupełnie różnych od siebie krain. Pośród nich – znajduje się Kraina Środka (którą nazwałem Erellan. Historia Świata jest w trakcie pisania.

legendarni
historia królestwa

 

Historia zaczyna się od przygód Arty – pierwszego Legendarnego i prowadzi nas przez dzieje Krainy Środka w której na przełomie dziejów działały drużyny Legendarnych – od pierwszej do piątej. Na najbliższych grach nasi NPCe wejdą w role ostatnich Legendarnych oraz bohaterów ujętych w historii oraz ich zmaganiom przeciw odwiecznej klątwie trapiącej królestwo oraz proroctwu najeźdźców z nowego świata o której słychać coraz więcej. Czy podołają w wojnie z wrogim najeźdźcą ze wschodu? To będzie zależało od Was, czy pomożecie im w tym zadaniu, czy może staniecie po stronie najeźdźców. 

KRAINA ŚRODKA

To miejsce, które nie posiada swoich natywnych mieszkańców. Są jedynie przybysze z innych krain, którzy pojawiają się tutaj, żeby szukać schronienia, lepszego życia, skarbów i przygód. Mieszkańców urodzonych już w Mieście Środka nazywają potocznie Śródmianami, obcy zaś mówią na nich Ruinczycy – ze względu na ciągłe walki na terenie tego kraju. Miejsce to charakteryzuje się bogactwem natury i różnorodnością krajobrazu. W wielu miejscach można spotkać ruiny po dawnych miastach i zamkach oraz skromne wioski, w których żyją na co dzień Śródmianie. Na południowym zachodzie krainy znajduje się stolica – starożytne miasto Erellan, które w dawnych czasach zachwycało swą historią. Dziś, po wielu już wojnach, raczej więcej w nim ruin niż budynków mieszkalnych. Dalej jednak zachwyca swym pięknem i magią, która została przelana na to miejsce przez niejednego władcę czy legendarnego.

Jakie mamy drużyny / frakcje?

Dołączając do naszej gry możecie wybrać jedną spośród ośmiu nowych wspaniałych frakcji, czyli ludów poszczególnych krain w świecie Legendarnych. A oto i one:

WYNALAZCY

MAGNACI

NOMADZI

DZICY

BARBARZYŃCY

MISTYCY

OŚWIECENI

WYGNAŃCY

OGT GRA PIXELOWA

Może ta krótka gra pomoże Ci wybrać kim tak naprawdę pragniesz zostać? Która kraina leży głęboko w Twoim sercu. Całość trwa nie dłużej niż pięć minut!

Wiesz już kim chcesz zostać?