OAZOWA GRA TERENOWA
TWÓRCY I ORGANIZATORZY

JAK TO SIĘ ZACZĘŁO?

Pierwsze gry terenowe odbywały się na turnusach oazowych, zazwyczaj był to pełny radości i euforii dzień 11-sty. Po kilku próbach gier zbudowanych raczej na bazie podchodów, np “Smerfy”, “Zabójstwo Mikołaja”, “Ludzie lasu”. Dochodzimy do bardziej rozbudowanej wersji. Uczestnik gry zostaje postawiony w świecie średniowiecznych Słowian. Najlepiej bawi się ten, kto się w tej sytuacji najszybciej odnajdzie, zacznie w niej sprawnie funkcjonować. Rozmawiaj z ludźmi, wymarz sobie kim chcesz zostać: wojownikiem w gildii królewskiej? Wpływowym uczonym? A może kupcem, może stworzysz swój własny produkt? Zawiązuj sojusze, wszczynaj wojny, czerp z życia i doprowadź swoją wioskę do zwycięstwa :D

KTO ZA TYM STOI?

KUBA BUKOWSKI

POMYSŁODAWCA

Kuba Bukowski. Mistrz gier terenowych w tej części kraju. Ma za sobą organizację 8 gier, które zbudował od podstaw inspirując się grami komputerowymi, filmami, literaturą i czerpiąc ze skarbca swojej nieograniczonej wyobraźni. Niektórzy i po 8 edycjach gry dalej nie mogą zrozumieć “co to są te runy”, Kuba je stworzył. Niektórzy dalej nie pojmują, jak wielka wiedza drzemie w księgach dostępnych w bibliotece podczas każdej naszej gry, a Kuba je napisał. Wy pytacie czemu są takie a nie inne zasady na grze, a Kuba od 6 lat nieustannie je dopracowuje. I na każdej grze terenowej ma niezmiennie tę samą kamizelkę z kapturem. Człowiek Ikona.

 

KS. TOMASZ RUSYN

ORGANIZATOR

Ks. Tomasz Rusyn moderator diecezjalny Ruchu Światło-Życie i dyrektor administracyjny Domu Diecezjalnego Tabor. Nie znamy lepszego organizatora w tej krainie. I przypadło nam to szczęście tworzyć tę grę właśnie we współpracy z nim. Takie zestawienie gwarantuje nam, że będzie to taka gra terenowa, w jakiej nikt przed Wami ani nikt po Was nie brał udziału.

 

 

ERNEST WEPSIĘĆ
GOSPODARZ

Ernest Wepsięć. Uosobienie kreatywności. Uczeń, który zaczyna przerastać mistrza i zaraz po Kubie staje się  największym znawcą gier terenowych, organizatorem, gospodarzem, zdecydowanie największym pasjonatą. Czasem bywa prostym opiekunem, czasem jednym z prawilnych mieszkańców miasta, a czasem chytrym czarnym charakterem, który drwi sobie z króla i zdobywa koronę. Nie wiadomo czego się po nim spodziewać. Zarówno w grze jak i w prawdziwym życiu.

 

Julka stecko-bukowska

LOGISTYKA

Julka, jest królową elfów, władczynią zwierząt i najlepszą organizatorką w naszym teamie. To ona pilnuje żeby nikomu się w głowie nie poprzewracało i żeby wszystkie deadliny zostały zachowane. Bez problemu potrafi zebrać wszystkie sprawy i obowiązki i rozdzielić je równo i sprawiedliwie pomiędzy animatorów sama biorąc nie mniej na siebie. W czasie samej gry woli nie pokazywać swoich prawdziwych zdolności i skupia się na olśniewaniu graczy swoim majestatem jako wspaniała Królowa.

 

ORGANIZATORZY

My. Pomocnicy, tak zwani NPC (non-player character), opiekunowie, mieszkańcy Stolicy, junglerzy rozstawieni po krainie. Pełni różnych talentów – każdy znajdujemy miejsce dla siebie, wynosząc grę na wyższy level. Jest nas około 30 osób, połączyła nas Oaza i zdegustowanie zwykłymi wieczorkami pogodnymi.